Plaukų šepetys: ar viską žinote apie šią kasdienės plaukų priežiūros priemonę?

Užuot kaltinę genetiką, neapdovanojusią stipriais, tankiais plaukais, nuoširdžiai atsakykite, ar padarėte viską, jog šie spinduliuotų sveikata ir grožiu? Didelę reikšmę plaukų ir galvos odos būklei turi net ir tokios, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingos smulkmenos, kaip, pavyzdžiui, plaukų šepetys. Į ką atsižvelgti, renkantis šią priemonę, būtiną kasdienei plaukų priežiūrai? Ar galima šukuoti šlapius plaukus? Kada laikas keisti plaukų šepetį? Tai – tik dalis klausimų, kurių aptarimas, tikimės, Jums bus naudingas.

Plaukų šepetys | Beauty chest

Kaip dažnai turėtumėte šukuoti savo plaukus?

Vienas iš kasdienės rutinos darbų, kurį atliekame kone kiekvienas – plaukų sušukavimas ryte,  nesvarbu, ruošiantis keliauti į darbą ar liekant namuose. Tiems, kuriems pasisekė turėti glotnius, paklusnius plaukus (o gal – tiesiog ne per daug reikliems savo išvaizdai), užtenka porą kartų brūkštelėti juos šepečiu. Tuo tarpu nepaklusnių plaukų savininkams arba norintiems džiaugtis įmantresne šukuosena, neretai tenka naudoti ir papildomas plaukų formavimo priemones, pavyzdžiui, plaukų apimtį didinančias putas ar stiprios fiksacijos plaukų laką.

Jei, pavyzdžiui, vėjas suvėlė plaukus ar šukuoseną sugadino galvos apdangalas, tikriausiai griebiatės šukų ir plaukus „suguldote“ į vietą. Tačiau, ar kada nors pagalvojote, jog šukavimasis – procesas, reikalingas ne tik šukuosenos formavimui, bet ir darantis realią įtaką jų būklei? O šukuotis, anot specialistų, reikėtų bent du kartus per dieną, idealu – ir dažniau.

Šukuojantis dažniau nei dukart per dieną, riebalinis galvos odos sluoksnis yra tolygiai paskirstomas, taip efektyviai sumažinant plaukų išsausėjimo riziką. Pasak kai kurių plaukų priežiūros specialistų, šis įprastas veiksmas gali prisidėti ir prie plaukų augimo skatinimo. Ne mažiau svarbu ir tai, jog galima dėti lygybės ženklą tarp dažno plaukų šukavimo bei jų gražios, sveikata spinduliuojančios plaukų išvaizdos.

Žinoma, norint, jog plaukų šukavimas būtų naudingas, reikia ne tik teisingai atlikti šį veiksmą, bet ir pasirinkti tinkamas šukas ar šepetį. Prieš išsamiau aptariant šią temą, priminsime, jog, šukuojant savo ar vaikų plaukus, pradėti reikia nuo plaukų galiukų, o tik tada šukuoti įprastai, tai yra – nuo viršugalvio žemyn. Tokia plaukų šukavimo technika leidžia išvengti plaukų išpešimo ar kitokio jų pažeidimo.

Plaukų šepetys natūraliais ar dirbtiniais šereliais: kurį variantą rinktis?

Nors kai kurie plaukų priežiūros specialistai teigia, jog pirmenybę derėtų skirti plaukų šepečiams su natūraliais šeriais, neskubėkite „nurašyti“ ir dirbtinių šerelių šepečių. Abu variantai, pasirinkus kokybiškus plaukų šepečius, turi savų privalumų ir atlieka tam tikrą paskirtį.

Iš dirbtinių medžiagų pagaminti šereliai yra atsparūs aukštai temperatūrai, lengvai slysta plaukai jų nepešdami. Puikiai tinka plaukų džiovinimui (pavyzdžiui, plaukų šepetys „Tangle Teezer“, skirtas džiovinimui – tarp mūsų klientų vienas populiariausių pasirinkimų), kedenimui.

Nusprendus įsigyti šepečius dirbtiniais šereliais, reikėtų pasitelkti pastabumą. Rinkitės tokius šepečius, kurių šerelių viršūnėlės yra išlietos iš tos pačios medžiagos, o ne priklijuotos. Šerelio galvutei atsiklijavus, rizikuojama sužaloti galvos odą arba su plaukų šepečiu gali tekti atsisveikinti anksčiau nei planavote.

Šepečiai su natūraliais šereliais, puikiai tinkantys lygiems, sausiems plaukams, jų neelektrina, efektyviai pašalina įvairius nešvarumus, dulkes. Tiesa, jei Jūsų plaukai stori, linkę veltis ir šiauštis, šio tipo šepečio naudoti nerekomenduojama.

Kokį plaukų šepetį rinktis | Beauty chest

Plaukų tipas – vienas pagrindinių veiksnių, svarbus renkantis plaukų šepetį

Retkarčiais paskolinti savo plaukų šepetį draugei, likusiai pernakvoti, žinoma, galima, tačiau šios plaukų priežiūros priemonės nederėtų nuolat dalintis net su artimiausiais šeimos nariais. Ir ne tik dėl higienos. Vienas svarbiausių veiksnių, į kurį reikėtų atsižvelgti renkantis šepetį – plaukų tipas, tad tai, kas idealiai tinka Jūsų plaukams, sesei, mamai ar antrai pusei gali būti visai netinkamas pasirinkimas.

Galite pasigirti ilgais, storais, tankiais plaukais? Lengviau susidoroti su šiais, nors ir pavydėtinais, tačiau neretai sunkiai sutvardomais, plaukais padės platus šepetys. Kuo plaukų šepetys platesnis, tuo storus plaukus šukuoti paprasčiau.

Jūsų plaukai ilgi, tačiau ploni? Geriausias pasirinkimas – plaukų šepečiai, kurių šereliai, nesvarbu, sintetiniai ar natūralūs, yra išsidėstę tankiau.

Jei turite ilgas, tankias garbanas, turėtumėte rinktis plokščią šepetį. Tokio modelio plaukų šepečiai dažniausiai yra masyvesni, patogiai iššukuojantys didesnį galvos plotą.

Vaikiškas plaukų šepetys: kaip išsirinkti?

Natūralu, jog visi tėvai savo vaikams nori paties geriausio. Pradedant atsakingu požiūriu į atžalos sveikatą ir baigiant tokiomis, atrodytų, praktinėmis smulkmenomis, kaip, pavyzdžiui, kokybiškas plaukų šepetys ar šukos. Naudojant netinkamą plaukų šepetį, rizikuojama ne tik pakenkti trapiems vaiko plaukams, bet ir sukelti neigiamą atžalos nusistatymą šio higienos ir grožio ritualo atžvilgiu. Užtenka vos kartą, šukuojant plaukus, netyčia juos peštelėti ar užgauti galvos odą ir, žiūrėk, kasdienis plaukų šukavimas prilygs kone egzorcizmo scenai...

Savo ramybei ir, svarbiausia, vaiko gerovei užtikrinti, reikia visai nedaug: tiesiog išsirinkti tinkamą plaukų šepetį. Kai vaiko plaukai trumpi, reti, visiškai pakanka ir retų šukų. Plaukams augant, pats laikas dairytis ir plaukų šepečio. Pagrindinė taisyklė šį renkantis – vaiko plaukų tipas bei problemos, su kuriomis susiduriama juos prižiūrint.

  • Jei vaiko plaukučiai yra labai ploni, rinkitės minkštą šepetį su tankiais šereliais.
  • Jei plaukai, priešingai, tankūs, linkę garbanotis, rekomenduojami šepečiai su bukais, pavieniais šereliais.
  • Geriausias plaukų šepetys besiveliantiems plaukams – su retesniais šereliais. Toks šepetys nepeš plaukų ir nesukels papildomo diskomforto mažyliui.

Renkantis vaikišką plaukų šepetį, pirmenybę derėtų teikti natūraliems šereliams. Jie yra minkštesni, neaštrūs, tad tikimybė, jog bus pažeisti plaukai ar sudirginta galvos oda – daug mažesnė. 

Mokant savarankiškumo, viena pamokų turėtų būti nukreipta ir į tinkamą plaukų šukavimą. Parinkite tinkamą šepetį (idealu – ne tik pritaikytą vaiko plaukučių šukavimui, bet ir patrauklaus dizaino), išmokinkite tinkamos šukavimo technikos (iš pradžių – plaukų galiukai, paskui – plaukų šukavimas iš viršaus į apačią). Taip šis ritualas taps malonus vaikui, o Jūs turėsite dar vieną papildomą laisvą minutėlę, kurios tikrai nusipelnėte.

Šlapių plaukų šukavimas: nuteista ar išteisinta?

Specialistai, norint išvengti plaukų pažeidimo ar net jų lūžinėjimo išprovokavimo, rekomenduoja kuo rečiau šukuoti šlapius plaukus. Ypač, kai kalbama apie silpnus, lūžinėti linkusius, nualintus (pavyzdžiui, dėl nuolatinio šviesinimo) plaukus.

Ką daryti, jei visgi šlapius plaukus būtina šukuoti? Jei įmanoma, palaukite, kol šie išdžius bent 50–60 proc. Šiai procedūrai rekomenduojamas ne įprastas šepetys, parinktas pagal esamą plaukų būklę, bet specialus plaukų džiovinimo šepetys, kuris nepeša, nepažeidžia plauko. O konstrukcijoje esančios ertmės efektyviai praleidžia iš džiovintuvo sklindantį orą, tad sausais plaukais ir norima šukuosena mėgausitės dar greičiau.

Ženklai, rodantys, jog laikas įsigyti naują plaukų šepetį

Šepetys – plaukų priežiūros priemonė, ant kurios nerasime etiketės su nurodyta galiojimo data „geriausia iki...“. Tad, nieko keisto, jog neretai nematoma būtinybės įsigyti naujo šepečio, nebent senasis, kaip kartais nutinka, it žemę prasmenga.

Specialistai pataria plaukų šepetį pakeisti nauju bent kartą į metus, o idealu – ir kas pusmetį. Aišku, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo, o ir paties daikto kokybės, šio naujo grožio įrankio gali prireikti ir anksčiau, pavyzdžiui, pastebėjus, jog senojo šepečio šereliai susilankstė ar nulūžo.

Įdomu, dėl kokių priežasčių plaukų šepetys – ne tas daiktas, prie kurio reikėtų ilgam prisirišti? Šepetį naudojant per ilgai, ant jo kaupiasi įvairūs nešvarumai, kurie, šukuojantis, nusėda ir ant plaukų, skatindami jų apsunkimą, intensyvesnį riebalavimąsi, elektrinimąsi ar net trūkinėjimą.

Iš plataus plaukų šepečių ir kitų plaukų priežiūros priemonių asortimento, siūlomo mūsų elektroninėje parduotuvėje, tikrai išsirinksite sau reikalingą prekę! 


Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti

Ši svetainė apsaugota „reCAPTCHA“, taip pat taikoma „Google“ privatumo strategija ir paslaugų naudojimo sąlygos.